Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

Program "Zanocuj w lesie"

Lasy Radawskie

Niezmiernie cieszymy się, że program „Zanocuj w lesie” wzbogaci ofertę turystyczną naszych lasów. Teraz Ty, drogi turysto będziesz mógł poczuć naturę dużo mocniej! Noc spędzona w lesie to świetny sposób na urozmaicenie naszego wypadu w teren. Obcowanie w takim miejscu daje poczucie wolności oraz możliwość spojrzenia na relację człowiek-natura z nieco innej perspektywy. Możliwość zaproszenia osób na wspólną leśną przygodę - brzmi dobrze, prawda? Pamiętaj, że będziesz na terenie dzikich zwierząt, a na noc przypada ich szczyt aktywności.

 

Mapa obszaru "Zanocuj w lesie na terenie Nadleśnictwa Jarosław

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl:

android -  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US

iPhone - https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id138881566

  z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [Regulamin]
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą
  1. na terenie obszaru „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Jarosław brak jest wyznaczonych miejsc w których można rozpalać ogień
 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
 5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
 6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  1. „….”zostaje czasowo zamknięty. Termin obowiązywania, lokalizacja na mapie.
 7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. terminy polowań zbiorowych [odnośnik do strony koło łowieckiego],
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres pawel.fus@krosno.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:
Paweł Fus – 536-091-905

Dokumenty do zapoznania się:

1) Decyzja nadleśniczego Nadleśnictwa Jaroław

2) Regulamin pobytu w lesie w ramach programu "Zanocuj w lesie"

3) Wzór zgłoszenia noclegu

 Nadleśnictwo Jarosław przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

SZANOWNI TURYŚCI!

W celu oceny dotychczasowej działalnośći programu "Zanocuj w lesie" przygotowaliśmy aniekietę ewaluacyjną, którą znajdziecie pod tym linkiem. Z góry dziękujemy!

LINK >>>ANKIETA